>

"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować,

na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie"

Antoni Słonimski

I. Informacje ogólne

Chat jest usługą komunikacyjną, która służy prowadzeniu dyskusji, wymiany poglądów, rozmów ze znajomymi, nawiązywaniu nowych ciekawych znajomości, przyjaźni…

Chat może być wykorzystywana tylko zgodnie z obowiązującym prawem i ogólnie przyjętymi zasadami etyki. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie czata do celów powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne.

II. Regulamin został stworzony po to, aby zaprowadzić porządek na czacie.

1.Regulamin ten może się zmienić bez powiadamiania osób korzystających z czata, dlatego zaleca się regularne sprawdzanie zmian dokonanych w tym regulaminie.

2.Kolor „niebieski” na czacie jest nagrodą i otrzymać go mogą stali i lubiani bywalcy czata. O przyznaniu koloru decydują moderatorzy.

3.Za wszelkiego rodzaju namolne prośby można jedynie zostać „zbanowanym”.

4.Kolor „złoty” zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla administratorów. Są 2 osoby "złote": MacgregoR oraz Patiiii, należy im się bezdyskusyjny szacunek i posłuszeństwo. Nie zastosowanie się do ich poleceń może skutkować wyrzuceniem z czatu lub nawet zbanowaniem.

5.W szczególnych przypadkach operatorzy będący na czacie mogą usunąć z pokoju użytkownika. Do szczególnych przypadków należą:

  • używanie słownictwa powszechnie uważanego za wulgarne i obraźliwe;
  • posiadanie Nicka o treści wulgarnej, obraźliwej lub nawiązującej do erotyki, oraz częste zmienianie Nicka lub podawanie się za kogoś innego;
  • reklamowanie stron internetowych, instytucji, etc.;
  • zadręczanie operatorów oraz innych użytkowników czata bez wyraźnego powodu;
  • nękanie użytkowników;
  • używanie rażącego, nieczytelnego koloru;
  • przeszkadzanie w trakcie rozmów;
  • używanie pisma „pokemonowego”, używanie tylko wielkich liter, używanie zbyt wielu znaków interpunkcyjnych, używanie cyfr zamiast liter, spamowanie (m.in. nadużywanie emotikonek), etc.

6.Pierwsze usunięcie z pokoju poprzedza pierwsze upomnienie.

7.Wszelkie skargi na użytkowników należy kierować do operatorów pokoju.

8.Rozmówców należy szanować (traktuj Ich tak, jak Ty chciałbyś być traktowany).

9.Nie należy wywoływać konfliktów. Każdej sytuacji należy zachować spokój oraz załagadzać wszelkie spory. Wszelkie spory należy rozwiązywać prywatnie a nie przy dyskusji ogólnej.

Drogi Użytkowniku, pamiętaj, że na Chat`cie przebywają dzieci.

Gadaj, gadaj, gadaj - właśnie po to jest Chat.